Bankovní půjčka

Banky jsou tradiční poskytovatelé půjček a realizují také největší objemy. Bankovní půjčky se řadí k těm nejméně rizikovým a také nejvýhodnějším. U banky máme relativní jistotu, že nenaletíme podvodníkům, protože spadají pod poměrně přísný dozor a jsou pod dohledem. Půjčka to však není pro každého. Banky důkladně prověřují potencionální žadatelé o půjčku a vyžadují doložení příjmu. Také kontrolují bankovní registry. Pokud se vám stalo že jste nespláceli jinou bankovní půjčku, ví o tom i ostatní banky a bude to znamenat problém se schválením. Celý scoringová a schvalovací proces je náročnější než u nebankovních půjček. Společné však mají to, že posuzují vaši úvěruschopnost a podle ní se rozhodnou, jestli půjčku schválí, nebo ne.

Bankovní půjčky

Výhoda pro klienty banky

Pokud jste klientem banky, u které žádáte půjčku, je to výrazně jednodušší, protože vás banka zná, výplata vám chodí na účet, tak někde nemusíte ani dokládat své příjmy a schválení je rychlé. Některé banky sami nabízí předschválenou půjčku, pokud vás vyhodnotí jako bonitní.

Nevýhodou oproti nebankovkám můžeme shledat také v absenci krátkodobých půjček do výplaty, tak, jak je nabízí nebankovní půjčky.

Banky nabízí mimo klasické půjčky celou řadu úvěrových produktů:

Kreditní karty

Platební úvěrový nástroj, který umožní pořídit si produkt či službu na půjčku, kterou můžete postupně splácet, nebo v bezúročném období zaplatit zcela a získat tak půjčku de facto zdarma.

Kontokorent

Předem schválený úvěrový rámec, který lze z běžného čtu čerpat do mínusu. Platí se za něj měsíční paušál a úrok z vyčerpané částky.

Hypotéka

Klasický nástroj pro financování pořízení si bydlení. Hypotéka je nejvýhodnější půjčka, protože je zajištěna nemovitostí. Je však účelově vázána a nedá se za ni pořídit třeba nový mobil.

Půjčka na auto

Účelově vázaná půjčka na pořízení nového nebo ojetého vozidla za zvýhodněných podmínek oproti spotřebitelské půjčce.

Publikováno 24.12.2017

Zaměřte se na RPSN
čím menší, tím lépe

RPS je rozhodující parametr pro výběr půjčky. Čím je hodnota ukazatele nižší, tím je půjčka levnější.

Vybírejte s chladnou hlavou

Vše si dobře rozmyslete a nenechte se opít rohlíkem. Rozhodujte se s chladnou hlavou a ne pod tlakem emocí.

POzor na neznámé společnosti

Zjistěte si o poskytovateli co nejvíce informací a nepůjčujte si od pofiderních firem. Preferujte renomované půjčky.