Neankovní půjčka

Potřebujete peníze a nechcete se zdržovat zdlouhavým vyřizováním a zbytečným otázkám v bance? Nebankovní půjčky vyřídíte ihned a častokrát i on-line, bez nutnosti chodit na pobočku. Tyto půjčky jsou určeny pro ty, kteří preferují rychlou a jednoduchou cestu k finančním prostředkům. Nabídka nebankovních půjček je poměrně bohatá, což zvyšuje i šanci na její získání.

Nebankovní půjčky

Bez ručení ano, bez registru nikoliv

V minulosti měli lidé nebankovní půjčky spojeny spíše s podvody, nevýhodnými podmínkami a možnosti získání půjčky i bez zkoumání registrů dlužníků, ovšem se zaručením majetku, ručitelem nebo podpisem směnky. Dnes není problém si půjčit ve většině případů bez ručení. Zadlužení a počet exekucí díky neuváženému půjčování přerostla přes únosnou mez a stát musel v tomto zakročit. Doba, kdy nebankovní půjčku získal skoro každý, je pryč.

Doložení příjmů

Podobně je to i s příjmem. Dříve při schvalování žádosti o půjčku nikdo neprověřoval, z čeho bude žadatel půjčku splácet a půjčky pro nezaměstnané byly v portfoliu každé nebankovní společnosti. Dnes je ověření příjmů podmínkou ke schválení, a v některých případech je nutné doložit i potvrzení o zaměstnání a výši příjmů.

Kdo může získat nebankovní půjčku?

  • žadatel, který prokáže své příjmy
  • žadatel, který není v exekuci nebo insolvenci
  • žadatel, který nemá negativní záznam v registrech dlužníků

Peníze i do 24 hodin na učtu

Nebankovní společnosti nabízejí půjčky zejména ve formě spotřebitelských úvěrů na cokoliv. Půjčit si můžete například i menší úvěr do 5 000 korun, ale i v řádech desítek tisíců korun. Splatnost může být u menších částek do měsíce, u vyšších klidně i několik let, záleží na konkrétním úvěru a společnosti, která ho nabízí.

Vyřízení půjčky

Vyřízení nebankovní půjčky může být záležitostí několika hodin. Nejsnadněji se dají vyřídit tzv. rychlé půjčky, které můžete vyřídit pohodlně on-line přes počítač. Na webových stránkách se vyplní registrační formulář, dodají se potřebné dokumenty a o schválení je rozhodnuto do několika minut. V ideálním případě můžete mít peníze na účtu už do 24 hodin, někdy i ve stejný den, kdy o půjčku požádáte.

Orientační podmínky potřebné k vyřízení

  • věk 18 let a více let
  • trvalé bydliště v ČR
  • způsobilost k právním úkonům
  • 2 doklady totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, rodný list atd.)

Oblíbenost nebankovních půjček

Obecně jsou nebankovní půjčky oblíbené zejména pro vysokou dostupnost a rychlé nenáročné vyřízení. Nebankovní společnosti na rozdíl od bank, nemají tak přísná kritéria na bonitu klienta. Půjčit si tak může širší okruh lidí a to i v případě nižšího příjmu, což je zásadní rozdíl oproti bance. Nebankovní úvěry a půjčky se dají získat u více společností s různými podmínkami schválení. Jelikož je nabídka poměrně velká, porovnání jednotlivých úvěrů je nutností. Proto je dobré neskočit na první nabídku a žádosti mezi sebou porovnat, například pomocí srovnavačů půjček. Vždy záleží na individuální situaci žadatele.

Publikováno 9.3.2018

Zaměřte se na RPSN
čím menší, tím lépe

RPS je rozhodující parametr pro výběr půjčky. Čím je hodnota ukazatele nižší, tím je půjčka levnější.

Vybírejte s chladnou hlavou

Vše si dobře rozmyslete a nenechte se opít rohlíkem. Rozhodujte se s chladnou hlavou a ne pod tlakem emocí.

POzor na neznámé společnosti

Zjistěte si o poskytovateli co nejvíce informací a nepůjčujte si od pofiderních firem. Preferujte renomované půjčky.